energ-2

ENERG – Pellet drzewny DIN+ / EN Plus A1


worek-pellet2

Zastosowanie:
Pellet ENERG przeznaczony jest do spalania w piecach Centralnego Ogrzewania wyposażonych w odpowiednie palniki. Jest idealnym, ekologicznym paliwem wykorzystywanym w małych, przydomowych kotłowniach oraz w średnich i dużych instalacjach przemysłowych. Ma zastosowanie również w branży gastronomicznej np. w piekarniach i pizzeriach czyli tam gdzie do wytworzenia wysokiej temperatury potrzebne jest czyste, ekologiczne, wydajne i tanie, najwyższej jakości paliwo.

Stabilne parametry produktu, niska zawartość popiołu i wysoka kaloryczność gwarantują komfort i łatwość użytkowania. Popiół powstały podczas spalania pelletu ENERG znakomicie nadaje się jako nawóz do wykorzystania w ogrodzie.

Wygoda, ekonomia i ekologia:
Ogrzewanie pelletem jest dużo tańsze niż ogrzewanie gazem ziemnym, olejem opałowym czy energią elektryczną. Stanowi też świetną alternatywę dla węgla spalanego w postaci tradycyjnej lub w postaci ekogroszku. Dzięki poręcznym opakowaniom oraz pojemnemu zasobnikowi pieca użytkowanie pelletu jest wygodne i praktyczne. Wystarczy raz na kilka dni dosypać pelletu do zasobnika. Pellet ENERG jest w pełni ekologiczny, wygodny i czysty w użyciu. Używając pelletu ENERG ograniczamy wydatki w domowym budżecie oraz dbamy o środowisko.


Produkcja/cechy produktu:

Pellet ENERG – Najwyższej jakości produkt, którego jakość potwierdzają certyfikaty EN PLUS A1 oraz DIN Plus!
Pellet ENERG produkowany jest z wyselekcjonowanych trocin sosnowych. Suchy, pozbawiony kory, piasku oraz innych obcych elementów surowiec jest bazą do produkcji najwyższej jakości pelletu. Najnowsza technologia oraz wysokie standardy produkcji gwarantują powstanie najwyższej jakości pelletu.
Dzięki stabilnym parametrom produktu, niskiej zawartości popiołu, wysokiej kaloryczności oraz wysokiej temperaturze topnienia popiołu (< 1200st. C) używanie pelletu ENERG zapewnia wysoką wydajność oraz łatwość i komfort użytkowania.

Firma Energet od wielu lat dostarcza swoje produkty na wymagające rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii.