www-3

Drewno kominkowe


drewno-kominkowe-2

Oferowane przez nas bukowe drewno kominkowe to szczapy o wilgotności maks. 30%. Charakteryzuje się większą wartością opałową, gdyż jego twardość jest związana z gęstością oraz ciężarem i co za tym idzie z kalorycznością.

Dzięki niskiej wilgotności i wysokokaloryczności nadaje się ono zarówno do kominków oraz pieców. Odpowiednio niską wilgotność osiągamy poprzez sezonowanie go w optymalnych warunkach, pozwalających mu na bezpieczne pozbycie się nadmiaru wilgoci. Odpowiednio wysuszone ma wyższą wartość opałową, a do tego zapewnia wyższą temperaturę i nie powoduje powstawania dużej ilości dymu.

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów opałowych. Ludzkość korzysta z niego praktycznie od momentu, gdy nauczyła się rozpalać ogień. Jeśli wykorzystujemy je jako opał kominkowy kominkowe, daje nam nie tylko ciepło, ale także niepowtarzalną atmosferę w całym pomieszczeniu.

Sprzedawane przez nas szczapy są układane na paletach i profesjonalnie przygotowane do transportu. Dzięki temu na każdym etapie od jego przygotowania po dotarcie do klienta, materiał ma zapewnione optymalne warunki. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że będzie mieć odpowiednie właściwości, które przełożą się na wysoką wartość opałową.


Drewno bukowe – pakowanie:

  • Szczapy drewna o długości – 33 cm,
  • Zapakowane po 2 m3 na palety o wymiarach wew. 170 x 100 x 120cm.
  • Po 25 palet na samochodzie (50 m3).