www-3

Pellet drzewny, przemysłowy i ze słomy

Czym jest pellet? Jest to odnawialne biopaliwo, uzyskiwane z różnego rodzaju biomasy, zazwyczaj w postaci walca o średnicy 6 lub 8 mm. Powstaje w procesie rozdrabniania i granulacji surowca (najczęściej drewna lub słomy). Pellet drzewny i ze słomy charakteryzuje się wysoką wartością energetyczną, doskonale sprawdza w charakterze ekologicznego paliwa służącego do ogrzewania budynków. Może być stosowany zarówno jako opał przemysłowy, jak i wykorzystywany w domach prywatnych.

Firma Energet, miesząca się w Łodzi, produkuje i dystrybuuje najwyższej jakości pellet drzewny ENERG, spełniający europejskie normy DIN Plus oraz EN Plus A1. Potwierdzeniem najwyższej jakości produktu oraz procedur są przyznane firmie ENERGET certyfikaty.

Chcąc uzyskać produkt najwyższej jakości, dokładamy starań, by zapewnić optymalny proces produkcji oraz magazynowania produktu. Na początku biomasa jest wstępnie rozdrabniana oraz suszona. Gdy jej wilgotność spadnie do pożądanego poziomu, jest ona ponownie rozdrabniana. Następnie przeprowadzamy jej prasowanie, by osiągnął kształt walca o odpowiedniej średnicy. Zwracamy szczególną uwagę na to, by materiał był przechowywany w odpowiednich warunkach, które sprawią, że będzie miał jak najlepsze właściwości.