etykieta-brykiet

Brykiet drzewny RUF


brykiet_ruf_paczka

Brykiet drzewny RUF „ENERG” to wydajne biopaliwo.
Brykiet drzewny „Energ” przeznaczony jest do spalania w piecach Centralnego Ogrzewania na paliwa stałe (brykiet, drewno kominkowe, węgiel) lub w kominkach. Jest to idealne, ekologiczne paliwo wykorzystywane w małych, przydomowych kotłowniach oraz w średnich i dużych instalacjach przemysłowych. Brykiet RUF „Energ” ma również zastosowanie w branży gastronomicznej np. w piekarniach i pizzeriach czyli tam gdzie do wytworzenia wysokiej temperatury potrzebne jest przede wszystkim czyste, ekologiczne, wydajne oraz tanie i najwyższej jakości paliwo.

Brykiet drzewny RUF „ENERG” to wygoda, ekonomia i ekologia.
Stabilne parametry naszego produktu takie jak: niska zawartość popiołu i wysoka kaloryczność gwarantują komfort i łatwość użytkowania. Popiół powstały podczas spalania brykietu znakomicie nadaje się jako nawóz mineralny do wykorzystania w ogrodzie.

Ogrzewanie brykietem jest dużo tańsze niż ogrzewanie gazem ziemnym, olejem opałowym czy energią elektryczną. Stanowi również świetną alternatywę dla węgla spalanego w postaci tradycyjnej lub w postaci ekogroszku. Użytkowanie naszego brykietu RUF jest wygodne i praktyczne. Brykiet „Energ” jest w 100% naturalny i ekologiczny oraz wygodny i czysty w użyciu. Używając brykietu „Energ” jednocześnie ograniczamy wydatki w domowym budżecie i dbamy o czystość środowiska naturalnego.

Brykiet drzewny RUF „ENERG” – sposób produkcji.

Brykiet „Energ” produkujemy z wyselekcjonowanych trocin sosnowych. Wybieramy dobry surowiec, który jest bazą do produkcji brykietu. W efekcie nasz brykiet jest odpowiednio suchy, pozbawiony kory, piasku oraz innych obcych elementów i zanieczyszczeń. Najnowsza technologia oraz wysokie standardy produkcji gwarantują powstanie najwyższej jakości brykietu i powtarzalność parametrów każdej partii brykietu.

Dzięki stabilnym parametrom produktu, niskiej zawartości popiołu, wysokiej kaloryczności używanie brykietu „Energ” zapewnia wysoką wydajność oraz łatwość i komfort użytkowania.


DIN Plus 7A297 DeParametry produktu:

  • bez sztucznych dodatków i kleju; w 100% naturalny i ekologiczny,
  • wyprodukowany z drewna brzozowego i olchowego,
  • zawartość popiołu maksymalnie 0.5%,
  • maksymalna wilgotność brykietów 12%,
  • wartość kaloryczna brykietu 18,5 GJ/T,

Sposób pakowania i dostawy:

  • worki foliowe 10kg, układane na paletach (po 96 sztuk),
  • palety o wymiarach 120cm x 80cm (waga palety: 960kg),
  • dostawy całosamochodowe: 25 palet w dostawie o łącznej wadze 24 tony.

Zapraszamy do współpracy:

Firma „Energet” od wielu lat dostarcza swoje produkty na wymagające rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii, Włoch i Austrii.