Brykiet „Energ” w kostkach RUF

Brykiet RUF – Właściwości

Brykiet drzewny RUF „Energ” jest wydajnym biopaliwem.

brykiety_ruf_paletaBrykiety „Energ” są stworzone z myślą o spalaniu w piecach Centralnego Ogrzewania na paliwa stałe ( brykiety – różne rodzaje, drewno kominkowe, węgiel) lub w kominkach domowych. Jest to idealne, ekologiczne paliwo wykorzystywane w małych, przydomowych kotłowniach oraz w średnich i dużych instalacjach przemysłowych. Brykiet RUF „Energ” ma również zastosowanie w branży gastronomicznej np. w piekarniach i pizzeriach czyli tam gdzie do wytworzenia wysokiej temperatury potrzebne jest czyste, ekologiczne, wydajne oraz tanie i najwyższej jakości paliwo.

Brykiety RUF „Energ” to wygoda, ekonomia i ekologia.

Stabilne parametry naszego produktu takie jak: niska zawartość popiołu i wysoka kaloryczność gwarantują komfort i łatwość użytkowania. Popiół powstały podczas spalania brykietu znakomicie nadaje się jako nawóz mineralny do wykorzystania w ogrodzie.

Ogrzewanie brykietem jest dużo tańsze niż ogrzewanie gazem ziemnym, olejem opałowym czy energią elektryczną. Stanowi też świetną alternatywę dla węgla spalanego w postaci tradycyjnej lub w postaci ekogroszku. Użytkowanie naszego brykietu RUF jest wygodne i praktyczne. Brykiet „Energ” jest w 100% naturalny i ekologiczny oraz wygodny i czysty w użyciu. Używając brykietu „Energ” jednocześnie ograniczamy wydatki w domowym budżecie i dbamy o czystość środowiska naturalnego.

Brykiety RUF „Energ” sposób produkcji.

Brykiet „Energ” produkowany jest z wyselekcjonowanych trocin sosnowych. Dobry surowiec, który jest bazą do produkcji brykietu powoduje, że w efekcie nasz brykiet jest odpowiednio suchy, pozbawiony kory, piasku oraz innych obcych elementów i zanieczyszczeń. Najnowsza technologia oraz wysokie standardy produkcji gwarantują powstanie najwyższej jakości brykietu i powtarzalność parametrów każdej partii brykietu.

Dzięki stabilnym parametrom produktu, niskiej zawartości popiołu, wysokiej kaloryczności używanie brykietu „Energ” zapewnia wysoką wydajność oraz łatwość i komfort użytkowania.

Oferujemy brykiety RUF o poniższych parametrach:

  • całkowicie naturalne i ekologiczne, bez jakichkolwiek dodatków,
  • wyprodukowane w 100% z drewna liściastego (mieszanka brzozy i olchy),
  • procentowy udział popiołów niższy niż 0.5%,
  • brykiety o wilgotności mniejszej niż 12%,
  • wartość opałowa brykietów round to 18,5 GJ/T.

Opakowanie jednostkowe i zbiorcze:

  • opakowanie jednostkowe: paczka foliowa 10 kg,
  • opakowanie zbiorcze: paleta 960 kg (o wymiarach euro 120 cm x 80 cm),
  • na palecie 96 paczek po 10 kg.

Realizacja dostaw:

  • możliwe są wyłącznie dostawy całosamochodowe,
  • 24 tony brykietów RUF w dostawie na 25 paletach.